کتاب ماورای طبیعی شدن

کتاب ماورای طبیعی شدن

کتاب ماورای طبیعی شدن نوشته دکتر جو دیسپنزا

کتاب ماورای طبیعی شدن نوشته دکتر جو دیسپنزا که ایشان یک عصب شناس، متخصص کایروپراکتیک، محقق در زمینه بیولوژی سلولی و یک عارف می باشد، تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی پدیده های ماورایی که بدست بشر و همچنین بر روی بشر و سایر مواد و موجودیت ها اتفاق می افتد انجام داده است. دکتر دیسپنزا علاوه بر کتاب ماورای طبیعی شدن کتاب ها و سمینار های دیگری همچون "کتاب شما خود دارونما هستید" منتشر کرده و همچنین در چند برنامه تلویزیونی شرکت داشته اند که بازتاب بسیاری از مردم دنیا را در پی داشته.
دیسپنزا به کمک علم فیزیک کوانتوم و همچنین همکاری های نزدیکی که با دانشمندانی همچون دکتر داسون چرچ و پرفسور بروس لیپتون و موسسه هارت مس آمریکا داشته است، توانسته است قشر زیادی از عامه مردم را با این پدیده شگفت انگیز یعنی میدان های کوانتومی آشنا کند و خود نیز شفایافته همین نیروی بالقوه بشر است. کتاب ماورای طبیعی شدن که از 14 فصل تشکیل شده است آغازیست برای هر فرد بشر که قصد ورود به ناشناخته های کیهان را دارد و بدلیل علمی بودن مسائل و تحقیقات بیان شده در این کتاب، براحتی هر فرد شکاکی را به مسیر ناشناخته ها هدایت می کند.

در ایران نیز نام دکتر دیسپنزا را در سمینار ها و کلاس های افرادی همچون آقای مزدافر مومنی می توانیم بشنویم و البته سایت هایی همچون سایت رویال مایند نیز اقدامات مناسبی برای معرفی این عارف و دانشمند عزیز کرده اند.

کتاب ماورای طبیعی شدن بصورت مرحله به مرحله (فیزیکی و روحی) شما را برای ورود به دنیای ناشناخته ها آماده می کند و مراقبه های مطرح شده در این کتاب، لذتی فراتر از حد تصور برای خوانندگانش به ارمقان می آورد. همچنین در این کتاب یک تکنیک تنفسی بسیار جالب ارائه می شود که طی آن انرژی موجود در چاکراه (چاکرا) 1 و 2 و 3 به سمت چاکراه (چاکرا) های بالاتر و در نهایت به چاکراه (چاکرا) هشتم منتهی می شود که طی این تنفس و این انتقال انرژی یک نیروی الکترو مغناطیس در بدن ایجاد و تشدید می شود و با تاثیر بر روی غده پینه آل که خود چاکراه (چاکرا) ششم بدن انسان می باشد، می تواند زمینه ساز تجربه ای عرفانی گردد. البته میدان های کوانتومی نیز انرژی های مورد بحث را تبدیل به ماده خواهند کرد که هر کدام فرایندی علمی و شگفت انگیز دارند.

دکتر دیسپنزا در ماورای طبیعی شدن مثال های زیادی از افرادی که به طریق ذهنی توانسته اند خود درمانی کنند می آورد و حتی از خانمی صحبت می شود که در آفریقا با روش های ذهنی توانسته است ایدز خود را درمان کند. در واقع اثر پلاسیبو که در عالم پزشکی وجود دارد، (مافیای دارو هزینه کلانی برای در حاشیه ماندن آن کرده است) خود یکی از پدیده های ماورایی و قابل انجام بواسطه ذهن است.

در این کتاب بیش از هر چیز بر اهمیت ذهنیت و نگرش برای وقوع هر پدیده ای تاکید شده است و در واقع ما انسان ها زاده فکر هستیم و هر چیز در ابتدا فکر بوده است، در نتیجه تغییر و یا آفرینش هر پدیده ای(حتی پدیده های غیر طبیعی) در اثر وقوع حرکت ذهن که منجر به آفرینش فکر می شود، روی می دهد.

ویژگی جالبی که کتاب ماورای طبیعی شدن در اختیار خود دارد، سادگی متن و توانایی بالای رساندن مفاهیم در آن است بعبارتی ما پس از درک بی واسطه هر مفهومی توانایی مانور بالاتری روی دیتا و اطلاعات بدست آمده از آن داریم و اگر از این اطلاعات برای تغییر زندگی خود استفاده کنیم، نتیجه ای جز دستیابی به اهداف (هر هدفی) با دقیق ترین حالت ممکن بدست نخواهیم آورد.

دکتر جو دیسپنزا در کتاب ماورای طبیعی شدن آزمایشات جالب دانشمندان این حوزه را جمع آوری کرده است که برای مثال یکی از این آزمایشات را در اینجا بیان می کنیم.

آزمایش رنه پئوک در مورد رویداد تصادفی و تمایل جوجه ها به جذب ربات

محققی فرانسوی به نام رنه پئوک با استفاده از جوجه های تازه از تخم درآمده قدرت نیت را نشان داده است. وقتی جوجه ها از تخم در می آیند معمولاً از مادر خود نقش می پذیرند و از او پیروی می کنند اما اگر در زمان بیرون آمدن جوجه از تخم مادر آنجا نباشد جوجه ها از اولین جسم متحرکی که ببینند نقش خواهند پذیرفت برای مثال اگر جوجه ای انسانی را ببیند به دنبال او راه خواهد افتاد.

پئوککه برای تحقیق خود نوعی تولیدکننده رویداد تصادفی ساخته بود. رباتی کامپیوتری که در حین حرکت به صورت تصادفی مسیرش را عوض می کرد و در ۵۰ درصد اوقات به سمت راست و ۵۰ درصد اوقات به سمت چپ می چرخید.
او به عنوان شاهد این تحقیق ابتدا مسیر حرکت ربات را در محوطه بدون حضور جوجه ها ثبت کرد. او متوجه شد که به مرور زمان ربات بیشتر محوطه را به صورت برابر پوشش می دهد. پئوک سپس ربات را به جوجه های تازه به دنیا آمده نشان داد. همان طور که انتظار می رفت آنها از روبات نقش پذیرفته و با تصور این که مادرشان است در محوطه به دنبال او راه افتادند پس از این که جوجه ها از ربات نقش پذیرفتند. او آنها را از محوطه خارج و در قفسی قرار داد که از داخل آن می توانستند ربات را ببینند اما نمی توانستند به طرف آن بروند عکس زیر نشان دهنده الگوی دو حالت آزمایش شده توسط پروش را نشان می دهد.

آزمایش رنه پئوک - جوجه های در قفس و ربات

جعبه الف حرکت تولیدکننده رویداد تصادفی را در زمان خالی بودن قفس نشان می دهد جعبه ب حرکت تولید کننده رویداد تصادفی را پس از قرار دادن جوجه ها در قفسه سمت راست به محوطه نشان می دهد.
اگر نیت جوجه ها توانسته است بر تولید کننده رویداد تصادفی اثر گذاشته و آن را در بیشتر اوقات به سمتشان بکشاند آن گاه تصور کنید که شما برای کشاندن آینده جدیدتان به سمت خود چه می توانید بکنید.

اتفاق بعدی حیرت آور بود نیت جوجه ها برای نزدیک بودن به آن چیزی که مادر خود می دانستند در عمل بر حرکات تصادفی ربات اثر گذاشت.
اگر نیت جوجه ها بتواند بر حرکت یک ربات کامپیوتری اثر بگذارد آن را تصور کنید که شما چگونه می توانید آینده مورد نظرتان را به سمت خود بکشانید.
در این میدان یکپارچه شما عملاً از آنچه از قبل وجود دارد آگاه شده و با توجه به نیت خود به آن زندگی می بخشید. در اینجا می توانید نخبه باشید، می توانید به وفور نعمت دسترسی پیدا کنید،سالم باشید، می توانید ثروتمند باشید، می توانید تجربه عرفانی داشته باشید، میتوانید شغل جدید ایجاد کنید، می توانید مشکلات زندگی خود را حل کنید.
به یاد داشته باشید تمام این مکان ها به عنوان احتمالات بالقوه الکترومغناطیس در میدان کوانتومی وجود دارد و نمی توانید آنها را با حواس خود تجربه کنید. چون هنوز در این مکان و زمان وجود ندارد.

تنها به مثابه فرکانس یا انرژی وجود دارند و اطلاعاتی با خود حمل می کنند که باید خود را روی آن ها تنظیم کرده و با مشاهده کردنشان آنها را وارد این مکان و زمان کنید و برای اینکه این کار به درستی انجام دهید باید با انرژی و نیت خود به آن اطلاعات و انرژی وصل شوید.

به عنوان شخصی که این کتاب رو مطالعه کرده پیشنهاد می کنم حتما بخونیدش و البته کتاب های از ذهن تا ماده داسون چرچ و بیولوژی باور پرفسور بروس لیپتون رو هم بخونید.
ضمنا کتاب ماورا طبیعی شدن یک فایل تصویری پیوست هم به نام زیبابین یا kalidoscope دارد که پیشنهاد میکنم همزمان با مطالعه کتاب و البته در حین مراقبه ها از اون استفاده کنید. البته زیبابین برای عمیق کردن و ایجاد تلقین پذیری قبل از خواب کاربرد داره و قبل از مشاهده فیلم های ذهنیتون که در طی مطالعه کتاب یاد می گیرید چجوری درستش کنید استفاده داره.