کتاب زمین زمان انسان نوشته مزدافر مومنی

زمین-زمان-انسان
کتاب زمین، زمان، انسان

کتاب زمین زمان انسان نوشته مزدافر مومنی
اگر از قبل تحقیقاتی درمورد علوم تغذیه داشته باشید، بهتر منظور این کتاب رو متوجه خواهید شد، متاسفانه دانش پزشکی در زمان حال، بواسطه مافیای گسترده ای که در سطح جهان از گوشت خواری مردمان سود می برند، واقعیت های مصرف پروتئین حیوانی و گوشت خواری و به عبارتی خونخواری را با کمرنگی تمام بیان می کند و حتی گاهی اوقات آن را انکار می کند.

آقای مومنی در این کتاب تحقیقات و پژوهش های مستند و قابل استدلال را جمع آوری نموده است و حجم زیادی از برهان ها و دلایل گیاهخوار بودن انسان (از بدو پیدایش بر روی کره زمین و در طول تکامل) را ثابت می کند. به لطف این کتاب ما سفری در جهان خواهیم داشت و با واقعیت های به دور از تحریف مواجه خواهیم شد. خواهیم دید که چگونه انسان ها با دستان خودشان خود را نابود می کنند و اینکه چگونه بدن ما به مصرف گوشت و در نقطه مقابل آن، فرآورده های کشاورزی، واکنش های منفی و مثبت نشان می دهد، چگونه قتل عام های عظیم، خشم طبیعت را برای انتقام از بشر برانگیخته می کند، چگونه ویتامین ب 12 که همه عامل تامین آن را در گوشت می دانند، توسط باکتری های تک سلولی بدن انسان و در اثر مصرف (تخم آفتاب گردان، موز، انگور قرمز درشت دانه دار، غلات کامل یا سبوس دار و میوه جات و سبزیجات) تامین می گردند.

محور اصلی کتاب زمین، زمان، انسان زندگی بشر بر روی کره زمین است. و می توان این کتاب را جزو ارزشمند ترین آثار در زمینه گیاهخواری جهان بر شمرد.

ضمنا پس از مطالعه این کتاب متوجه خواهید شد، چرا افراد زیر گیاه خواری را روش زندگی خود می دانستند.

اسحاق نیوتن، آلبرت انیشتن، توماس ادیسون، نیچه، ماهاتما گاندی، نیکولا تسلا، ارشمیدس، لائوتسه، ولتر، ژان ژاک روسو، رابیندرانات تاگور، لئو تولستوی، زرتشت، بودا، هومر، شوپنهاور، کنفسیوس، موریس مترلینگ، چارلز داروین، ونسان ون گوگ، هانس کریستین اندرسون، سنکا، رومن رولان، فیثاغورس، افلاطون و بسیاری دیگر که اگر بخواهیم نام آنها را بنوسیم نیاز به انشای دیگری داریم.

مقاله دیگری با موضوع تاثیر گیاهخواری بر سلامت انسان و جامعه نیز در این سایت وجود دارد که توصیه می کنم مطالعه کنید.