الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

کمپانی گوگل که در حال حاضر، صاحب بزرگترین و معروف ترین موتور جستجوگر می باشد، و همچنین شرکت هایی مانند یوتیوب، دابل کلیک، اندروید، پیک نیک، ادموب، نست لبز از شرکت های وابسته این کمپانی عظیم می باشد، توسط الگوریتم ها یا به عبارتی راه حل های بسیار پیشرفته ای نتایج مناسب و دقیق را به کاربران خود نشان می دهد.

الگوریتم ها، ابزار مقایسه و رتبه بندی مطالب و محتوای صفحات اینترنتی هستند و به عبارت دیگر موتور های جستجوگر به کمک این ابزار، قادر به سنجش ارزش محتوای موجود در صفحات هستند.

الگوریتم-گوگل-پنگوئن

الگوریتم گوگل پنگوئن یکی از معروف ترین، ترسناک ترین و مفید ترین الگوریتم های کمپانی گوگل می باشد، در اولین تعریف از این الگوریتم باید بگوییم که پنگوئن محتوای صفحات اینترنتی را مورد بررسی قرار می دهد ودر صورتی که محتوا شامل لینک های غیر مرتبط و یا اسپم باشد و همچنین در صورتی که کلمات کلیدی اسپم که صرفا در جهت ارتقا رتبه صفحه مورد نظر با روش هایی نظیر دور زدن و یا به عبارتی گول زدن موتور های جستجوگر در آن صفحه استفاده شده باشد، برای آن صفحه تنبیحات و جریمه ای در نظر می گیرد.

الگوریتم پنگوئن که پس از الگوریتم پیج رنک و در سال 2012 وارد سیستم معیار سنجی گوگل شد، و تاکنون بروزرسانی های زیادی داشته است.
گوگل پنگوئن توانایی بسیار بالایی در تشخیص بک لینک های غیر مرتبط یا اسپم دارد و این به آن دلیل است که همچنان بک لینک ها تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی صفحات در نتایج جستجو دارند. البته گوگل در عین حال این نکته را هم بیان کرده است که این فاکتور تنها بخشی از نمره سئو وبسایت را با خود خواهد داشت، عنوان مثال تعداد 5000 بک لینک در یک سایت 5 صفحه ای، که فعالیت اجتماعی و یا محتوایی خاصی ندارد، کاملا غیر معمول خواهد بود. و در دقیقا در جهت عکس آن یک وبسایت فعال که از همه نظر دارای نقاط قوت سئو می باشد، یک لینک بیلدینگ قوی، کاملا قابل تصور و منطقی می باشد. پس تا حدودی میتوانیم نحوه کار این الگوریتم را درک کنیم

توجه داشته باشید که این ابزار اعتبار سنجی، به کمک اندازه گیری چگالی کلمات کلیدی شما در محتوای صفحه، قادر به تشخیص استفاده غیر معمول، یا مناسب، از کلمات کلیدی شماست، پس نیازی به استفاده بیش از حد آن کلمات در صفحه نخواهید داشت و بعبارتی کلمات کلیدی نباید بیش از 2.5% از محتوای صفحه شما را شامل شوند.
ضمنا مطالعه مقاله کسب و کار های اینترنتی رو به شما عزیزان پیشنهاد می کنم.