سئو یا SEO چیست؟

بطور کل به مجموعه اقداماتی که در جهت بهینه سازی و اصولی نمودن ساختمان صفحات اینترنتی انجام می شود سئو یا همان ُSearch Engin Optimization گفته می شود و به تعریفی دیگر، به کلیه اقداماتی که برای تسهیل در تجزیه و تحلیل صفحات وب، توسط موتور های جستجوگر انجام می شود، سئو یا بهینه سازی موتور های جستجو می گویند.

موتور های جستجو یا Search Engine ها توانایی بالایی در تشخیص و رتبه بندی محتوای صفحات دارند و این قابلیت بطور کامل بدلیل وجود الگوریتم های دقیق و برنامه ریزی شده آنها می باشد.
برای درک بیش تر الگوریتم ها، مقاله الگوریتم گوگل پنگوئن رو به شما پیشنهاد می کنیم.

الگوریتم های موتور های جستجو عموما با منطق مقایسه و انتخاب مناسبترین، کم خطا ترین، خالص ترین و مفید ترین محتوای موجود، عمل می کنند. بطوریکه رقابت بین صاحبان محتوا را به چالش می کشند.

سئو-چیست

موتور های جستجو عموما از ابزاری به نام Spider یا عنکبوت ها، در تفسیر صفحات منتشر شده در فضای اینترنت کمک می گیرند، و به عبارت دیگر اسپایدر ها هستند که صفحات به هم مرتبط را شناسایی می کنند و در هر جایی که یک لینک پیدا می کنند، محتوای مربوط به صفحه آن لینک را بر اساس الگوریتم ها خود، مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند.
نکته قابل توجه این است که اسپایدر ها در صفحات مرتبط به هم که به اصطلاح دارای Link Building یا همان ساختمان لینک هستند، مانند تارهای عنکبوت حرکت می کنند. و ارتباطات موضوعی را مورد بررسی قرار می دهند.

بطور کل و با در نظر گرفتن توصیه های متخصصین سئو، تولید محتوای جدید، جذاب، مفید، مفصل و قابل استناد، یکی از دلایل اصلی رتبه گیری صفحات در فرایند سئو خواهد بود، و آینده وبسایت ها به شکل قابل توجهی به محتوای اصلی صفحات آنها بستگی خواهد داشت.

امروزه اهمیت دنیای اینترنت بیش از سال های گذشته، در بورس تکنولوژی به نمایش گذاشته می شود، و با اطمینان بالایی می توان آینده بشر و دنیا را وابسته به ارتباطات اینترنتی دانست.
و این شبکه های گسترده و در هم تنیده ارتباطات را مدیون الگوریتم ها، موتور های جستجو، و نکات کلیدی و محتوا ساز سئو هستیم.

ممنون از اینکه مطلب بالا که در مورد سئو و دنیای نوین اینترنت بود را مطالعه کردید. امیدوارم براتون جالب بوده باشه. "شاهین دهباشی"
ضمنا مطالعه مقاله کسب و کار های اینترنتی رو به شما عزیزان پیشنهاد می کنم.